Kalendář akcí klubů VCC ČR

 • Den s historickou technikou

  16.4.2022 - Soutěž elegance/výstava

  UVIDÍTE JÍZDNÍ KOLA, MOTOCYKLY, AUTA, ZÁCHRANÁŘSKOU I VOJENSKOU TECHNIKU, ZEMĚDĚLSKOU TECHNIKU - NEJEN TRAKTORY, ALE I DALŠÍ STROJE A NÁŘADÍ ZA TRAKTOR I ZA KONĚ, NÁŘADÍ A NÁSTROJE ŘEMESLNÍKŮ, PŘEDMĚTY Z VYBAVENÍ DÍLEN I DOMÁCNOSTÍ.


 • Přednáška klasické britské motocykly

  9.4.2022

  Vstupte s námi do fascinujícího světa klasických britských motocyklů! Během komorní přednášky pro maximálně 5 účastníků probereme milníky britského motocyklového průmyslu od 30. do 70. let. Britské motocykly porovnáme i se soudobými stroji odjinud. Zaregistrujete se předem a dorazíte k nám. V případě hezkého počasí se přednáška koná v zahradním altánu, pokud je chladno, přesouvá se do domu. Na místě bude vždy minimálně jeden motocyklový veterán pro ukázku dobových technologií, v případě příznivého počasí zajistíme strojů více. Mechanik, nástrojař a motorář Jan Műller (možná znáte z motoblogu Jednou Stopou a z časpoisu Motohouse) Vás během cca 1,5 hod. seznámí s britskou motocyklovou historií, pohovoří o zajímavostech a patentech jednotlivých modelů a o svých zkušenostech ze servisování a jízdy, které během let stihl nasbírat. Prostor bude věnován i Vašim dotazům a další diskuzi. • Cena přednášky je 360 Kč, začínáme v 10:15 hod. na Adrese Erbenova 471, Liberec. Registrujte se, prosím, na našem webu, kde najdete také ostatní termíny přednášek a informace o dalších našich akcích.


 • Soutěž elegance Roztoky 2021

  28.9.2021 - Výstava

  Tradiční výstava historických vozidel v Roztokách se letos opět uskuteční v podzimním termínu! Zváni jsou všichni majitelé historických vozidel, tedy až do roku výroby 1991!


 • Den s historickou technikou

  18.9.2021

  Jménem Spolku přátel historické techniky si Vás dovoluji srdečně pozvat na 6. ročník naší akce Den s historickou technikou. Měli byste mít možnost shlédnout přehlídku historických vozidel bez omezení ročníku výroby od jízdních kol přes motocykly, auta až po vojenskou a zemědělskou techniku. Tím ale výčet exponátů nekončí – vždy se vystavují i nástroje, nářadí a přístroje z vybavení dílen i domácností z dávné i nedávné minulosti. Podobnost s předchozími ročníky akce je i v tom, že se vystavovatelem může stát každý, kdo má doma něco zajímavého a chce to ukázat ostatním. Na našem webu (www.spht.cz) je otevřena on-line registrace vystavovatelů. Téma vnitřní expozice je „HRAČKY – HRY – STAVEBNICE“. Po celý den bude program akce doplňovat živá hudba a fundovaný moderátor. Občerstvení bude z restaurace i z vojenské polní kuchyně. Co zůstává z předchozích let zachováno, je celodenní program pro děti přecházející do oblíbeného rodinného víceboje v době odjezdu většiny techniky na spanilou jízdu po okolních obcích. Ani o tombolu, která již tradičně program akce uzavírá, vás nepřipravíme. Takže zůstat do konce se rozhodně vyplatí – ceny v tombole míváme opravdu zajímavé! Časově je program rámcově stejný jako v minulých letech, což znamená: umístění exponátů do 10:00, v 11:00 slavnostní zahájení, ve 14:00 odjezd na „spanilku“ a začátek rodinného víceboje a v 16:00 začátek tomboly. Drobné odchylky vyplynou z aktuální situace. Nezbývá nic jiného než věřit příznivé počasí. Těšíme se na zajímavé exponáty a spokojené návštěvníky. Tak 18. září NASHLEDANOU!!! Za Spolek přátel historické techniky Miroslav Lízner www.spht.cz


 • S veteránem do ráje 2. ročník

  11.9.2021 - Soutěž elegance/výstava

  Jednodenní setkání automobilů do r.v. 1977 a motocyklů do r. v. 1960. II. ročník orientačního závodu s několika znalostními a dovednostními úkoly o putovní pohár


 • 51. Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy 2021 38.Memoriál z.m.s. Josefa Veřmiřovského

  3.9. - 5.9.2021 - Orientační jízda

  Mezinárodní akce Tatra pořádána na počest otevření nového Technického muzea nákladních automobilů v Kopřivnici a vzpomínková akce na Jiřího Hlacha, tatrováka, který celý život zasvětil značce Tatra.


 • 41. ročník soutěže elegance Roztoky 2020

  28.9.2020 - Soutěž elegance/výstava

  Tradiční zahájení veteránské sezóny v Roztokách u Prahy. Již po 41. se do areálu Středočeského muzea v Roztokách sjede na 150 historických vozidel. Samozřejmě 8. května!


 • S veteránem do ráje

  26.9.2020 - Orientační jízda

  Jednodenní setkání automobilů do r.v. 1977 a motocyklů do r. v. 1960. I. ročník orientačního závodu s několika znalostními a dovednostními úkoly.


 • Mezinárodní Tatra veterán rallye Beskydy 2020

  4.9. - 6.9.2020 - Soutěž elegance/výstava

  51. ročník Mezinárodní Tatra veterán rallye Beskydy 2020 a 37. Memoriál z.m.s. J. Veřmiřovského Počítáme z účastí 100 vozů značky Tatra a akce se bude pořádat ke 100. výročí narození Jaroslava Pavelky zkušebního jezdce značky Tatra proslaveného filmem Šťastnou cestu.


 • Výstava histor. vozidel se soutěží

  30.8.2020 - Orientační jízda

  výstava histor. vozidel - již 10 ročník se soutěží o pohár starosty města Dubí u Teplic jak v kateg. automobilů tak motocyklů sraz v 09.30 h.


Akce FIVA

Zahraniční akce FIVA

 


Pořádáte akci? Dejte nám o ní vědět!