Kalendář akcí klubů VCC ČR

 • TEREZÍN 2022

  28.5.2022 - Jízda pravidelnosti

  37. ročník TEREZÍN 2022 Mezinárodní sraz, výstava a jízda H.V. Jako součást Autosalonu na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Přihlášky auto, moto, traktory do roku výroby 1992 Pořádá VCC Velemín a Výstaviště Litoměřice Přihlášky na www.vccvelemin@seznam.cz


 • Soutěž elegance Roztoky 2022

  8.5.2022 - Soutěž elegance/výstava

  Tradiční výstava historických vozidel v Roztokách by se letos měla uskutečnit v tradičním květnovém termínu! Zváni jsou všichni majitelé historických vozidel, tedy až do roku výroby 1992!


 • Sraz historických vozidel Chomutov 2022

  30.4.2022

  Sraz historických vozidel s předváděcí jízdou


 • 200km ČESKOSLOVENSKEM 2022

  24.4.2022 - Dálková jízda

  Společný start, otevření nové sezóny HV neděle 24.4.2022 Přátelé veteránisté, vítejte na startu letošní sezóny 2022. Díky tomu co už nechci jmenovat jsme byli ochuzeni o starty v roce 2020 a 2021. Proto si to letos všechno vynahradíme a společně užijeme, jako jedna velká československá veteránská rodina. Je pro Vás připravena parádní nová trasa valašským a jihomoravským krajem, cestou se zastavíme na Luhačovické přehradě. Letos jsme nachystali program s kolegy ze SVCC Uherské Hradiště. Společně se pobavíme v kovozoo ve Starém Městě. Výlet je vhodný pro rodiny s dětmi, které si to v ZOO užijou. Program a trasa: 7:30 - 8:15 Registrace účastníků parkoviště Hotelu Eroplán 8:30 Start rallye směr státní hranice Makov 0 km 9:00 Makov parkoviště státní hranice, společné setkání československých veteránistů 27 km 9:30 Slavnostní start rallye, směr Velké Karlovice, Karolínka, Nový Hrozenkov, Halenkov, Hovězí, Ústí, Valašská Polanka, Pozděchov, Bratřejov, Vizovice (směr Zlín, pozor pak směr Luhačovice), Dolní Lhota, 11:30 Autocamping Luhačovice spodní nájezd k Hotelu Vyhlídka, plánovaná pauza 100 km 12:30 Start z přehrady Luhačovice směr Lázně Luhačovice, Uherský Brod, Uherské Hradiště (směr E-50, pozor nejedeme přes centrum - obchvat směr E-50) Staré Město Kovozoo STOP140 km 13:00 Restaurace společný oběd 14:00 Vyhodnocení srazu 14:30 - 15:30 Prohlídka areálu Kovozoo, kovárna a muzea veteránů 16:00 Rozloučení se slovenskými veteránisty Upozornění: pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu i časového harmonogramu akce. Pořadatelé: předseda HVCC Vladimír Šimek, Autocentrum Púchov Erika a Mária Mošková, majitel hotelu Eroplán Hans Jürgen Beck a kurátor muzea Roman Mitáček SVCC Uherské Hradiště Podrobné info pro účastníky na našem webu: https://honestveteranroznov.cz https://www.facebook.com/honest.veteran Těšíme sa, na spoločné stretnutie s Vami !


 • Přednáška klasické britské motocykly

  23.4.2022 - Soutěž elegance/výstava

  Vstupte s námi do fascinujícího světa klasických britských motocyklů. Během komorní přednášky pro maximálně 5 účastníků probereme milníky britského motocyklového průmyslu od 30. do 70. let. Britské motocykly porovnáme i se soudobými stroji odjinud. Zaregistrujete se předem a dorazíte k nám. V případě hezkého počasí se přednáška koná v zahradním altánu, pokud je chladno, přesouvá se do domu. Na místě bude vždy minimálně jeden motocyklový veterán pro ukázku dobových technologií, v případě příznivého počasí zajistíme strojů více. Mechanik, nástrojař a motorář Jan Műller (možná znáte z motoblogu Jednou Stopou a z časpoisu Motohouse) Vás během cca 1,5 hod. seznámí s britskou motocyklovou historií, pohovoří o zajímavostech a patentech jednotlivých modelů a o svých zkušenostech ze servisování a jízdy, které během let stihl nasbírat. Prostor bude věnován i Vašim dotazům a další diskuzi. • Cena přednášky je 360 Kč, začínáme v 10:15 hod na adrese Erbenova 471, Liberec. Registrujte se, prosím, na našem webu, kde najdete také ostatní termíny přednášek a informace o dalších našich akcích.


 • Den s historickou technikou

  16.4.2022 - Soutěž elegance/výstava

  UVIDÍTE JÍZDNÍ KOLA, MOTOCYKLY, AUTA, ZÁCHRANÁŘSKOU I VOJENSKOU TECHNIKU, ZEMĚDĚLSKOU TECHNIKU - NEJEN TRAKTORY, ALE I DALŠÍ STROJE A NÁŘADÍ ZA TRAKTOR I ZA KONĚ, NÁŘADÍ A NÁSTROJE ŘEMESLNÍKŮ, PŘEDMĚTY Z VYBAVENÍ DÍLEN I DOMÁCNOSTÍ.


 • Přednáška klasické britské motocykly

  9.4.2022

  Vstupte s námi do fascinujícího světa klasických britských motocyklů! Během komorní přednášky pro maximálně 5 účastníků probereme milníky britského motocyklového průmyslu od 30. do 70. let. Britské motocykly porovnáme i se soudobými stroji odjinud. Zaregistrujete se předem a dorazíte k nám. V případě hezkého počasí se přednáška koná v zahradním altánu, pokud je chladno, přesouvá se do domu. Na místě bude vždy minimálně jeden motocyklový veterán pro ukázku dobových technologií, v případě příznivého počasí zajistíme strojů více. Mechanik, nástrojař a motorář Jan Műller (možná znáte z motoblogu Jednou Stopou a z časpoisu Motohouse) Vás během cca 1,5 hod. seznámí s britskou motocyklovou historií, pohovoří o zajímavostech a patentech jednotlivých modelů a o svých zkušenostech ze servisování a jízdy, které během let stihl nasbírat. Prostor bude věnován i Vašim dotazům a další diskuzi. • Cena přednášky je 360 Kč, začínáme v 10:15 hod. na Adrese Erbenova 471, Liberec. Registrujte se, prosím, na našem webu, kde najdete také ostatní termíny přednášek a informace o dalších našich akcích.


 • Soutěž elegance Roztoky 2021

  28.9.2021 - Výstava

  Tradiční výstava historických vozidel v Roztokách se letos opět uskuteční v podzimním termínu! Zváni jsou všichni majitelé historických vozidel, tedy až do roku výroby 1991!


 • Den s historickou technikou

  18.9.2021

  Jménem Spolku přátel historické techniky si Vás dovoluji srdečně pozvat na 6. ročník naší akce Den s historickou technikou. Měli byste mít možnost shlédnout přehlídku historických vozidel bez omezení ročníku výroby od jízdních kol přes motocykly, auta až po vojenskou a zemědělskou techniku. Tím ale výčet exponátů nekončí – vždy se vystavují i nástroje, nářadí a přístroje z vybavení dílen i domácností z dávné i nedávné minulosti. Podobnost s předchozími ročníky akce je i v tom, že se vystavovatelem může stát každý, kdo má doma něco zajímavého a chce to ukázat ostatním. Na našem webu (www.spht.cz) je otevřena on-line registrace vystavovatelů. Téma vnitřní expozice je „HRAČKY – HRY – STAVEBNICE“. Po celý den bude program akce doplňovat živá hudba a fundovaný moderátor. Občerstvení bude z restaurace i z vojenské polní kuchyně. Co zůstává z předchozích let zachováno, je celodenní program pro děti přecházející do oblíbeného rodinného víceboje v době odjezdu většiny techniky na spanilou jízdu po okolních obcích. Ani o tombolu, která již tradičně program akce uzavírá, vás nepřipravíme. Takže zůstat do konce se rozhodně vyplatí – ceny v tombole míváme opravdu zajímavé! Časově je program rámcově stejný jako v minulých letech, což znamená: umístění exponátů do 10:00, v 11:00 slavnostní zahájení, ve 14:00 odjezd na „spanilku“ a začátek rodinného víceboje a v 16:00 začátek tomboly. Drobné odchylky vyplynou z aktuální situace. Nezbývá nic jiného než věřit příznivé počasí. Těšíme se na zajímavé exponáty a spokojené návštěvníky. Tak 18. září NASHLEDANOU!!! Za Spolek přátel historické techniky Miroslav Lízner www.spht.cz


 • S veteránem do ráje 2. ročník

  11.9.2021 - Soutěž elegance/výstava

  Jednodenní setkání automobilů do r.v. 1977 a motocyklů do r. v. 1960. II. ročník orientačního závodu s několika znalostními a dovednostními úkoly o putovní pohár


Akce FIVA

Zahraniční akce FIVA

 


Pořádáte akci? Dejte nám o ní vědět!